• Školský parlament

• Aktivity ŠP

• september 2022

Festival ľudskosti mladých

Do Festivalu ľudskosti mladých na SOŠP v Ružomberku sa zapojili členovia ŠP v stredu 28.9. 2022.

Dokopy sme mali 150 ruží, 150 čokolád a okolo 200 záložiek. Rozdelili sme sa na skupiny a začali sme Festival ľudskosti najprv u nás v škole. Navštívili sme všetkých vyučujúcich počas vyučovania v triedach a kanceláriách, nezabudli sme ani na majstrov OVY, pani upratovačky a školníkov, ktorí sa starajú o to aby sme sa v škole cítili čo najlepšie a my sme sa im aspoň takouto milou maličkosťou chceli zavďačiť. Na internáte, ktorý sa nachádza u nás v škole máme ubytovaných Ukrajincov. Nezabudli sme ani na nich a spoločne sme ich navštívili, rozveselili a urobili krajší deň v tomto pre nich ťažkom období. Ďalším z našich cieľov bolo rozveseliť a obdariť ľudí v uliciach Ružomberka. Máme naozaj krásne zážitky, ktoré boli často dojemné ako ľudí rozveselila naša prítomnosť, darček. Ľudia vôbec nečakali, že im v tejto dobe dá niekto len tak pre radosť ružu, že sa s nimi porozpráva a strávi čas. Práve pri takýchto ľuďoch sme si uvedomili, že byť človekom je dané, ale zachovávať ľudskosť je naša voľba a my sme v tú stredu videli, že voľba festivalu ľudskosti bola tou najlepšou voľbou.

Červená stužka

Červené stužky sú symbolom 1. decembra - Svetového dňa boja proti AIDS.Pripnutím červenej stužky vyjadrujeme solidaritu s osobami, ktoré infekcou HIV alebo ochorením AIDS trpia. Naša škola sa každoročne zapája do kampane a symbolicky ju podporujeme nosením červených stužiek a červeného oblečenia v tento deň.

Mikuláš

Každoročná akcia, na ktorú sa vždy tešíme je Mikuláš. Členovia školeského parlamentu prezlečení za Mikuláša a jeho pomocníkov obdarovali všetkých žiakov a zamestnancov školy sladkosťami

Olympiáda školských parlamentov

• jún 2023

Sadnime si spolu

Dať sa dohromady je začiatok. Vydržať po hromade je pokrok. Spolupracovať je úspech. A práve spolupráca na projekte SADNIME SI SPOLU, ktorý sme v našom školskom parlamente zrealizovali vďaka grantovému programu ŽSK PODAJ MI RUKU 2023 nám ukázala čo všetci potrebujeme. Sadnúť si spolu, dať spoločne na papier nápady, porozprávať sa, tráviť spolu čas a tvoriť.

Projekt SADNIME SI SPOLU predstavuje myšlienku bližšieho spoznávania sa a trávenia času spolu mimo školského vyučovania a mimo klasickej triedy, v ktorej trávime vyučovacie dni.
                Jednou z podmienok motivácie do tvorby ďalších aktivít školského parlamentu je schopnosť vytvárania dobrých vzťahov medzi jednotlivými členmi ale i učiteľmi a žiakmi či spolužiakmi navzájom. Práve táto miestnosť, ktorá vznikla bude slúžiť na uvoľnenie, vyrovnanie, meditáciu, psychohygienu, oddych, načerpanie motivácie a na spoločné stretnutia. Prostredie, v ktorom sa nachádzame ovplyvňuje naše myslenie a celkovú pohodu, preto sme v miestnosti zvolili živé farby na stenách, ktoré prinášajú pocit bezpečia a pokoja, a taktiež stimulujú kreatívne myslenie, uvoľňujú stres a napätie.

Ako členovia školského parlamentu sa spoločne usilujeme docieliť aj užšiu spoluprácu pedagógov a žiakov pri spoločných činnostiach, snažíme sa naučiť žiakov verejne vystupovať, vhodne argumentovať svoje názory a názory svojich rovesníkov, niesť mieru zodpovednosti za život vo svojej škole, a zároveň podporiť sebadôveru, samostatnosť, kreativitu, no hlavne umožniť žiakom sebarealizáciu. Práve táto miestnosť je prispôsobená na dosiahnutie našich cieľov.
                Ďakujeme Žilinskému samosprávnemu kraju za schválenie projektu, pánovi riaditeľovi za podporu a všetkým členom školského parlamentu, žiakom a všetkým čo venovali svoj čas tejto krásnej myšlienke ♥️

• Október 2023
              • #rozvíjame 2023 <br />
Spolu nám je lepšie

#rozvíjame 2023 <br /> Spolu nám je lepšie

Vďaka projektu Rozvíjame 2023 sa nám podarilo sa nám poradilo dokúpiť vybavenie do našej klubovne školského parlamentu ako sú sedacie vaky, kancelársky stôl so stoličkou pre predsedu školského parlamentu a taktiež sme nakúpili kancelárske pomôcky ako papiere perá ceruzky, farby, ktoré nám budú slúžiť dlhodobo počas realizácie našich aktivít. Okrem takýchto materiálnych pomôcok slúžiacich počas zasadania školského parlamentu sa nám podarilo zorganizovať spoločný teambuilding. Teambuilding bol zameraný na zlepšenie našich vzťahov , lepšie spoznávanie členov školského parlamentu, ktoré sme dosiahli aj pomocou hrania spoločenských hier, privítanie nových členov, plánovanie školského roka, rozdelenie funkcií v parlamente . Vďaka tomu sme si mohli medzi sebou vybudovať lepšie vzťahy a môžeme vymýšľať lepšie a kvalitnejšie aktivity na škole .