• Školský parlament

• Charakteristika ŠP

• Školský parlament SOŠ polytechnickej v Ružomberku aktívne funguje počas školského roka. Žiaci si v kmeňových triedach volia jedného alebo dvoch zástupcov, ktorí vyjadrujú ich názory a záujmy na pôde parlamentu, predkladajú návrhy na nové aktivity v škole, hľadajú riešenia aktuálnych problémov, či diskutujú s vedením školy. Parlament zasadá spravidla raz do mesiaca v prípade rôznych aktivít zasadá aj viackrát. V súčasnosti máme v študentskom parlamente 13 žiakov. Spoločne sa usilujeme docieliť aj užšiu spoluprácu pedagógov a žiakov pri spoločných činnostiach. Každoročne sa podieľame na organizovaní akcií pre školu ako napríklad imatrikulácie prvákov, Deň študentstva, Vianočná burza, Vianočný punč, Deň Zeme, Športový deň školy či iné aktivity, do ktorých sa počas roka zapojíme. Cieľom nášho školského parlamentu SOŠ polytechnickej v Ružomberku je naučiť žiakov verejne vystupovať, vhodne argumentovať svoje názory a názory svojich rovesníkov, niesť mieru zodpovednosti za život vo svojej škole a zároveň podporiť sebadôveru, samostatnosť, kreativitu no hlavne umožniť žiakom sebarealizáciu.