• Vianočné trhy vo Viedni

• Aj naši žiaci spoločne s vyučujúcimi zavítali na vianočné trhy vo Viedni 🎄🎄🎄. Ako prvé sme navštívili čokoládovňu v Kittsee 🍫🍬🍫. Neskôr sme si pozreli historické centrum mesta Viedeň 🏛️🏛️ a taktiež sme zachytili vianočnú atmosféru a výzdobu mesta. Ďakujeme za krásny výlet a príjemne strávené spoločné chvíle 🥰🤩🥰.

• Mládežnícky parlament v Žilinskom kraji

• Úvodné stretnutie k nastaveniu Mládežníckeho parlamentu v Žilinskom kraji v Žiline, ktorého sa zúčastnili členky nášho školského parlamentu spoločne s koordinátorkou Mgr. Simonou Chudiakovou 😍.

• Zaži dobrovoľníctvo

• Naši žiaci👦👧 z II.F a II.B sa zúčastnili na najväčšej konferencii venovanej dobrovoľníctvu v ŽSK pod názvom Zaži dobrovoľníctvo🤲🤲. Cieľom tohto programu je nezištná pomoc 💞💞💞 tým, ktorí to  najviac potrebujú v rôznych sférach života. Tieto aktivity však rozvíjajú schopnosti, kompetencie a talent aj samotných dobrovoľníkov. Prostredníctvom dobročinnej práce sa pripravujú nielen na spoločenský život, ale aj život v pracovnej oblasti. Preto chceme spoločne ukázať tento pozitívny vplyv dobrovoľníctva a potenciál mladých ľudí aj iným ľuďom, budúcim dobrovoľníkom a celej ružomberskej spoločnosti. Súčasťou konferencie bola aj originálna súťaž🕹️🎲, v rámci ktorej naši žiaci z II.F Martin Novotný a Nikolas Janiga získali druhé miesto. Výhercom srdečne blahoželáme 🍀🍀🍀.

• Olympiáda kritického myslenia

• Dňa 12.12. 2023 sa žiaci 2. a 3. ročníka odborov chemik operátor 👨🏻‍🔬 🔬👨🏾‍🔬 a mechanik elektrotechnik 🔌🔋 zapojili do školského kola Olympiády kritického myslenia 👨‍💻❓👨‍💻. Jej cieľom je zvyšovať mediálnu gramotnosť a kritické myslenie. Žiaci overovali správy, hodnotili argumenty, odhaľovali logické chyby, mali porozumieť štatistikám a manipulatívnym technikám. Držíme palce všetkým zúčastneným ✌️✌️✌️.

• 🎅 Mikuláš u nás v škole 🎅

• Včera zavítal aj do našej školy Mikuláš 🎅. Mikulášovi s jeho pomocníkmi ďakujeme za jeho návštevu a sladké dary pre nás všetkých 🍫🍬🍭🧁❤️.

• Celoslovenská súťaž ZENIT v elektronike

• 30.11.2023 sa naši žiaci Matej Turčan a Juraj Gužiak zúčastnili krajského kola celoslovenskej súťaže ZENIT v elektronike 🎛️🔌🔋. Už 40. ročník tejto súťaže sa konal na Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Liptovskom Hrádku. V danej kategórii súťažilo 16 žiakov z 9 škôl. Našim žiakom sa podarilo obsadiť pekné 6. a 7. miesto. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy ☘️☘️☘️.

• Šachový turnaj

• Naši žiaci:  Tobias Weiss, Richard Kacian, Samuel Vyšný, Samuel Kmeť a Erik Trepáň zúčastnili školských šachových ♟️♟️♟️ majstrovstiev okresu Ružomberok - študentov SŠ a OGY (kvinta - oktáva) 2023.  Turnaj sa konal na šiestej základnej škole v Ružomberku. Najlepšie sa darilo Tobiasovi Weissovi ⌛ ⌛. V silnej konkurencii sa mu podarilo obsadiť  pekné 15. miesto.  V danej kategórii súťažilo 23 súťažiacich zo štyroch škôl. Všetkým účastníkom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy 🤗🤗🤗.

• Mária Kráľovičová - spomienka

• Na hodinách SJL 📕📖📚 si žiaci pripomenuli 1. výročie úmrtia hereckej legendy - Márie Kráľovičovej. Bola to prvá slovenská televízna 🎥🎬herečka a prvá recitátorka, ktorá prezentovala slovenskú poéziu na troch kontinentoch 🌍🌎🌏.

• 1. miesto Oliver Kubala - súťaž ZENIT v strojárstve

• 🔉🔊 A opäť sa to podarilo. Dňa 29.11.23 sa konala krajská súťaž v strojárskych odboroch stredných odborných škôl v  Kysuckom Novom Meste 🗜️⚙️🔩. Aj tento rok v súťaži ZENIT obhájil 1.miesto náš Oliver Kubala v kategórii R 🥇🏆🥇.  Spoločne s ním školu reprezentoval aj Michal Dubovec, ktorý sa umiestnil na 8. mieste. Srdečne gratulujeme a prajeme ešte mnoho podobných úspechov. 🎉🎊🎉

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok ❤️

• V tomto predvianočnom čase🎄🎄🎄sa naša Stredná odborná škola polytechnická zapojila do krásneho projektu: Koľko lásky💓sa zmestí do krabice od topánok. Prečo to spoločne robíme? Tento projekt spája generácie ľudí po celom Slovensku s cieľom potešiť ľudí žijúcich v zariadeniach pre seniorov 👨‍🦳👵, alebo osamelo vo vlastnej domácnosti 🧑‍🤝‍🧑👫. Väčšina týchto ľudí nemá žiadnych príbuzných, alebo sa nestretávajú a tak Náš darček 🎁môže byť ich jediným a občas aj posledným darčekom. Ďakujeme triede II. F a II.BE za aktívnu tvorbu a odovzdávanie krabičiek. Veľká vďaka 🙏🙏🙏 patrí všetkým zamestnancom a žiakom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do tohto projektu a tak darovali kus svojho srdca 💏❤️💏.

• Ocenenie školského parlamentu

• 🎊👏🏻💐🥇 Veľký úspech nášho školského parlamentu, ktorý pod vedením koordinátorky Mgr. Simony Chudiakovej a hlavných zástupcov žiakov Veroniky Pindúrovej, Gabiky Meškovej a Jozefa Bocka prebrali DIPLOM za prvé miesto 🥇v súťaži žiakov stredných škôl v návrhu symbolov Mládežníckeho parlamentu v Žilinskom kraji,  spomedzi všetkých škôl ŽSK. Slávnostné ocenenie sa konalo v svadobnom kaštieli v Bytči, za účasti hlavných zástupcov odboru školstva a športu ŽSK.