• Rozhlasové vysielanie 📻🎼🎙️

• 🔉🔊 V našej škole pravidelne prebieha rozhlasové vysielanie 📻🎼🎙️. Žiaci pod vedením vyučujúcich SJL podávajú svojim spolužiakom informácie o aktuálnom dianí v príslušnom mesiaci, ale aj o najvýznamnejších dňoch, ktoré sa zapísali do histórie 💯. Ďakujeme žiakom za prezentácie 🤩😍🤩 .

• Vzdelávacia mobilita KAUNAS - Litva

• V dňoch 19.2. až 21.2.2024 sme sa zúčastnili na vzdelávacej mobilite jednotlivcov v Litve. Štátny inštitút odborného vzdelávania z Bratislavy vypracoval projekt v oblasti KA1 vzdelávacia mobilita jednotlivcov programu ERASMUS+. Počas dvoch dní sme navštívili Centrum pre odborné vzdelávanie a prípravu v Kaunase v Litve, ktoré navštevuje takmer 3000 žiakov. Spoznali sme systém vzdelávania v Litve a navštívili sme i jednu z najmodernejších spoločností ELINTA.

• Exkurzia v logistickej spoločnosti Quehenberger Logistics

• 🔊 V piatok, 16.2.2024 sa žiaci nasej školy tried 3.AC a 4.AC, pod vedením Ing. Gabriely Demčákovej 👩‍🔧,  zúčastnili odbornej exkurzie v špičkovej logistickej🚚 spoločnosti Quehenberger Logistics SVK, a.s. v Ružomberku. Okrem veľmi kvalitnej odbornej prednášky o logistike v podaní manažérky p. Silvie Hložnej, zažili  atmosféru modernej spoločnosti. Sme veľmi vďační za nové poznatky, informácie aj túto skúsenosť ❤️

• Ružomberský priemyslovák - 2%

• Milí rodičia, priatelia a sympatizanti našej školy,

opäť je tu obdobie, kedy máte možnosť rozhodnúť sa, ktorej organizácii či združeniu poukážete 2% z dane, ktorú ste zo svojho príjmu zaplatili za kalendárny rok 2023. Chceli by sme Vás požiadať, aby ste toto svoje rozhodnutie vykonali v prospech občianskeho združenia Ružomberský priemyslovák, ktoré pôsobí pri Strednej odbornej škole polytechnickej. Všetky prostriedky, ktoré touto cestou získavame, využívame v prospech našich žiakov, predovšetkým na zlepšenie materiálno-technického vybavenia učební a dielní.

Za spoluprácu Vám vopred úprimne ďakujeme.

Ing. Eva Böhmová

predsedníčka občianskeho združenia

Ružomberský priemyslovák

Vyhlasenie_2024.pdf

• Prednáška o návykových látkach

• 🔉Dnes sa naši žiaci prvých ročníkov mali možnosť dozvedieť niečo nové 🍀🍀. Ďakujeme pánovi Mgr. Romanovi Jankovičovi 👨‍✈️ z mestskej polície 🚔 za podnetnú prednášku k téme návykových látok 😊.

• Exkurzia vo firme CRAEMER

• 🔊 V stredu 14. februára 2024 sa žiaci prvého ročníka v študijných odboroch mechanik mechatronik 🎛️📟, mechanik elektrotechnik 🔌🔋 a mechanik strojov a zariadení 🔩⚙️ pod vedením svojich majstrov odbornej výchovy 👨🏼‍🔧👨🏻‍🔧 vybrali na odbornú exkurziu do firmy Craemer, s. r. o. v Liptovskom Mikuláši. Chlapci sa zoznámili s výrobným programom závodu, prezreli si prevádzky a videli podmienky, v akých sa dnes v strojárskych firmách pracuje. Mali možnosť stretnúť sa aj so žiakmi z iných škôl, ktorí tu vykonávajú prax  a študujú v systéme duálneho vzdelávania. Získali informácie ℹ️ o podmienkach, za ktorých do tohto systému môžu vstúpiť aj oni a v diskusii so zamestnancami 🧑🏻‍🏭  sa dozvedeli o tom, čo ich čaká v reálnej praxi po ukončení štúdia.

• Čajovňa pre riaditeľov a digitálnych koordinátorov

• Ďakujeme, že naša škola❤️ mohla zastrešiť regionálne stretnutie riaditeľov a digitálnych koordinátorov. Veríme, že sme spoločne všetci načerpali pozitívne myšlienky, návrhy a nové nápady 👌💯. A to všetko s príjemnými lektormi a dobrým čajom alebo kávou ☕🍯🍮.

• Divadlo - Bačova žena

• 🔊Dňa 9.2.2024 navštívili naši žiaci Slovenské komorné divadlo🎭 v Martine. Umelecký zážitok si odnášali vďaka modernému spracovaniu a vynikajúcim hereckým výkonom v predstavení Bačova žena. Veríme, že láska ❤️ k divadlu bude u našich žiakov stále väčšia💯. Tešíme sa na ďalšie predstavenia!

• Deň otvorených dverí

• 🔉🔊Ďakujeme všetkým ❤️, ktorí nás prišli podporiť a pozrieť aké odbory naša škola ponúka. Veríme, že s mnohými z vás sa čoskoro uvidíme 🔩🗜️⚗️🔬🧪🔧🔌🔋🎛️🚗🔧🚕..

• Špeciálne cvičenia v spolupráci s FEIT UNIZA

• 📢📣Včera naši žiaci 🧑🏻‍💻 po dlhšej prestávke (COVID) nadviazali na tradíciu a opätovne sa zúčastnili na cvičeniach, ktoré organizovala Žilinská univerzita - fakulta FEIT 🏫 . Na vlastnej koži si tak mohli vyskúšať "vysokoškolský život" . V jednotlivých moduloch si prešli meraním 🎛️💡📟 charakteristík elektronických prvkov, 3D tlačou, 3D scanom, 3D rekonštrukciou, QR kódmi a prácou na PLC Simatic S1500. Účasť na týchto cvičeniach bola pre nás veľmi inšpiratívna. Aj touto cestou sa ešte raz chceme poďakovať lektorom FEIT za sprostredkovanie neoceniteľných vedomostí a skúseností. Ďakujeme 🙏🙏🙏.

• Basketbalový turnaj okresné kolo

• 🔉🔊 Dňa 26.1. sme sa naša škola zúčastnila na okresnom kole basketbalového turnaja 🏀 v hale T-18. V konkurencii piatich škôl sme obsadili tretiu priečku. Turnaj bol veľmi vyrovnaný a až do posledného zápasu sme hrali o postup do krajského kola a teda o víťazstvo v turnaji. Aj keď sme si v poslednom zápase proti Gymnáziu sv. Andreja vytvorili slušný náskok , nedokázali sme zápas doviesť do víťazného konca. Prehra nás pri súčte bodov zosunula nakoniec ,,až,, na tretie miesto 🥉🥉🥉. Všetkých hráčov treba pochváliť za príkladnú reprezentáciu školy, bojovnosť a predvedenú hru. Turnaj samotný mal veľmi vysokú úroveň 👏👏👏 .